Facebook’owi znajomi nie-znajomi – kogo masz w znajomych?

Cześć Wam!

Dzisiaj postanowiłem troszkę napisać o poratlu społecznościowym jakim jest Facebook, na którym konto ma statystycznie co 7 osoba na świecie. Na początku roku 2014 roku na Facebooka liczba użytkowników wynosiła około  milarda(!). O tym, że jest to serwis zaraz po Google posiadający najwięcej informacji o nas to inna sprawa – ale to nie o tym.  W tym wpisie chciałbym napisać troszkę o ludziach, których mamy w znajomych, a których czasami nawet nie znamy… Zapraszam do czytania

Konto na Facebooku założyłem dokładnie 5 lat temu, było to 23 stycznia 2011 roku. Jednak z 2 lata temu zostało mi ono zablokowane i nie mogłem doprosić się o jego odblokowanie, więc założyłem sobie drugie – stare oczywiście zostawiając jako archiwum. Pamiętam, że na starym koncie posiadałem około 600 znajomch – zaś na aktualnym mam ich około 350. Znajomi znajomymi, ale czy oby na pewno znamy wszystkich tych, co są w Facebook’owych znajomych?

Ja zacząłem kontrolować kto jest w moich znajomych, a kto nie. W oczekujących zaproszeniach do znajomych mam około 60 zaproszeń.

no-accept-friends

A dlaczego nie potwierdzam tych „znajomych” i po co ta kontrola? Zawsze zadaję sobie pytanie – po co mi w znajomych na Facebooku ktoś, kogo mało znam, albo w ogóle? Po co „ten ktoś” ma wiedzieć o mnie, co się dzieje w moim życiu, widzieć moje zdjęcia itp.? Tak, tak – wiem, prowadzę blog, z którego można wiele wyczytać – ale wszystko ma gdzieś swoje granice. Co najlepsze jeszcze z tego wszystkiego jest to, że dodaje Cię ktoś do znajomych, ale mijając na ulicy z jej ust nie usłyszysz chociażby głupiego „cześć„. Często do znajomych chcą nas dodać osoby, których kompletnie nie znamy, albo po prostu znamy „z widzenia„. Kiedyś jeszcze pisałem do takich osób „czy się znamy” itp., ale w momencie, kiedy dostałem jakąś wuglarną odpowiedź, to uznałem, że to nie ma sensu i nie ma co marnować sobie czasu. Teraz jak widzę, że kogoś nie znam z fejsa (czyt. „twarzy”), to nie akcetpuję jego zaproszenia. Ja wolę mieć w swoich znajomych osoby pewne, które znam i wiem, że to nie jest jakiś nieporządany gość.

Mnie zastanawia jedno – po co te osoby dodają do swoich znajomych osoby, których praktycznie nie znają? Chcą zbierać więcej lajków do swich fotek, czy może po prostu chcą poznać nowych znajomych? 😀 – Nie wiem, ale ja kilka razy się zastanowię zanim akceptuję kogoś zaproszenie i polecam robić to każdemu z Was!

znajomi-fejs

A jak wygląda u Was sytuacja ze znajomymi na Facebooku czy innych portalach społecznościowych? Czy macie w swoich „znajomych” osoby, których praktycznie nie znacie, czy jednak prowadzicie selekcję tego, kto tam się znajduje? Bądź macie na to własne zdanie – czekam na wasze odpowiedzi w komentarzach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *